fbpx

Sinul romaan?

Tule avasta oma sisemine kirjanik!

ROMAANIKIRJANIK

Minu Raamat on tänaseks koolitanud enam kui 300 inimest seoses raamatu avaldamisega. Selle käigus oleme leidnud, et on üks väga hästi eristuv grupp inimesi – nendeks on romaanikirjanikud.

Kes on romaanikirjanik?

Romaanikirjanikuks on enamasti inimesed, kellele meeldib rääkida lugusid. Rakendades õiget metoodikat on nad võimelised rääkima hämmastavaid lugusid vaimustavatest tegelastest ja maailmadest.

Keda Minu Raamat on juba aidanud?

Oleme esimese tegutsemisaasta jooksul aidanud kahel romaanikirjanikul saada valmis nende raamatu. Iga koolitusega lisandub neid edulugusid veelgi.

 • Ene Arikainen osales Minu Raamatu koolitusel ja on valmis saanud oma esimese raamatu ‘Kõik müügiks‘.
 • Leelo Kassikäpp osales Minu Raamatu koolitusel ja juba 3 kuud hiljem oli tal esimene raamat välja antud. Täna on tal neid juba neli, millest enamus on digitaalsed ja üks paberil. Leelo teostega saad tutvuda siin.

Miks me sellest kirjutame?

Kui oled lugemisega siia kohta jõudnud, siis suure tõenäosusega soovid sa ühel hetkel avaldada oma romaani. Isegi, kui täna ei ole kogu raamatu sisu veel sinu jaoks selge, on sul olemas huvi ja ehk ka idee romaani kohta. Võimalik. et oled juba kirja pannud mitukümmend lehekülge huvitavaid lugusid ja jaganud neid ka teistega, saades innustust tagasisidest ja soovitusi. Isegi kui oled saanud kriitilist tagasisidet ja tunned, et sul tuleb oma teadmisi ja oskusi kõvasti antud valdkonnas tõsta, on see kõik meie abiga teostatav.

Mida me teeme sinu raamatu avaldamiseks?

Minu Raamat keskendub sinu teadmiste ja praktiliste oskuste tõstmisele läbi koolituste ja mentorluse. Sina, kui tulevane autor tead ja oskad orienteeruda oma ideedes. Minu Raamat annab sulle teadmised ja praktilised oskused, et need ideed panna võimalikult paeluvas vormis raamatusse. Parim raamat on see, mida on käest raske ära panna.

Kuidas me aitame sind raamatu avaldamise osas?

Meil on kindel kolme sammuline süsteem, mis annavad nii suunise kui aitavad ka orienteeruda tegevustikus. Selleks on süžee, tegelased ja maailmad. Iga sammu võtame algosadeks, teeme selgeks selle osised ja omavahelised seosed. Koolituste ja mentorluse lõpus tekib iga sammu kohta selge tegevuskava ehk sammud, mida just raamatu avaldamise suunas peab tegema.

Mis võiks olla sinu järgmine samm?

Selleks, et liikuda ligemale oma raamatu avaldamisele tule võta osa meie koolitustest ja/või mentorlusest.

 • Koolitused
  1. Kuidas 30 päevaga kirjutada romaan?
 • Mentorlus – küsi oma küsimus või räägi ära oma mure – oleme abiks nii nõu kui jõuga.

Koolitus andis selge ja ausa pildi, kuidas päriselt raamatu välja andmine käib, kui käsikiri enamvähem koos. Sain hulganisti nõuandeid, kuidas kirjutamise protsessi kiirendada. Nt. soovitus kasutada Scriveneri tarkvara kirjutades pikemaid tekste, mis lõpuks raamatu kaante vahele jõuaks. Enamasti MS Word loob copy paste meetodil teksti osi ümber tõstes suure segaduse, mis kirjutamise tuju täiesti nulli viib. Lisaks oli tore näha seltskonda, kellel samad mõtted peas mõlkumas. Aga siiski iga üks peab oma motivatsiooni ja töötahte ise lahti muukima.

Kui sisemisuses raamatu kirjutamise idee pulbitseb, mine kohale näed sarnase huviga inimesi ja saad nippe, mis aitab jõuda lähemale raamatu kirjutamise unistuse täitumisele.

Jüri Lehtmets

2020 aasta koolituskava romaanikirjanikule

}
Täpsustamisel
Zoom webinar

Romaan - Kuidas 30 päevaga kirjutada romaan?

Romaani kirjutamine 30 päevaga? See on reaalne ka algajale romaanikirjanikule. Oma esimese romaani kirjutamisele mõtlesin 10 aastat. Kuid viimase 8 aasta jooksul olen avaldanud kokku 18 raamatut. Olen kirjutanud lastele, noorte kui ka täiskasvanutele.

Sellel koolitusel toon välja kogu oma teadmiste ja praktiliste kogemuste pagasi. Annan sulle samm-sammulise süsteemi, mida mööda saad muretult astuda oma romaani suunas.

Kas sinu romaan on alles idee sammus või oled kirjutanud kümneid lehekülgi? See koolitus sobib sulle mõlemal juhul.

Koolituselt saad

 1. romaani struktuuri, mis annab sulle selguse ja julguse kirjutamisel;
 2. kirjutamisplaani, mis aitab sul jõuda valmis romaanini;
 3. ülevaate suurimatest takistustest ja nende lahendustest, mis kimbutavad algajat romaani kirjanikku;

Koolitusel õpitu kasud

 • Saad struktuuri alusel kirjutada oma lugejale professionaalse ülesehitusega romaani.
 • Saad plaani alusel kirjutada sujuvalt. Sealjuures teades, et mida ja kuidas kirjutada.
 • Saad keskenduda kirjutamisele ja vältida romaanikirjanike suurimaid takistusi.

Koolituse maksumus

Koolituse maksumus on 79 eurot. Registreerimiseks täida all olev vorm.

Koolitusele pääsevad 30 esimest kinnitatud registreerujat, sest soovime hoida grupi väikse ja tempo intensiivsena, et jõuda ka tekkinud küsimustele vastata.

Sellel sündmusel tehakse fotosid. Salvestisi võidakse hiljem kasutada Minu Raamatu avalikus kommunikatsioonis. Kui sul tekib küsimusi või sa ei soovi piltidele jääda palun anna sellest mulle teada kirjutades tarvo@minuraamat.ee.

Piletihinna sisse kuuluvad vesi, tee ja kohv ning suupisted. Piletihinna sisse ei kuulu lõuna.

Koolitaja: Heli Künnapas

Ajakava

 • 9:45 – 10:00 kogunemine
 • 10:00 – 11:30 koolitus
 • 11:30 – 12:00 paus
 • 12:00 – 13:30 koolitus
 • 13:30 – 14:30 lõuna
 • 14:30 – 16:00 koolitus

Asukoht: Zoom webinar

Registreeru koolitustele

Koolitusele registreerumiseks täida vorm. Saadame Sulle vajaliku info arve ja osalemise kohta 24 tunni jooksul.

Vali koolitused

Autor ja koolitaja Heli Künnapas

Esimese raamatu kirjutamisest mõtlesin ja unistasin umbes 10 aastat. Sellele järgneva 8 aasta jooksul olen 18 avaldatud raamatu autor. Täna on mu põhiliseks töökohaks Heli Kirjastus OÜ, milles töötan kirjaniku ja kirjastajana. Kirjutanud olen ilukirjandust lastele, noortele ja täiskasvanutele, sealjuures ka ühe käsiraamatu. Oman kogemusi erinevates raamatutega seotud valdkondades.