fbpx

Mentorlus

Avalda oma raamat lihtsalt ja kergelt!

Mentorlus

Algaja autorina puudus mul eestikeelne info raamatu avaldamiseks. Isegi kui leidsin tükikesi oli see laiali mööda erinevaid blogisid ja artikleid. Ma ei leidnud terviklikku infot, et mida ja millises järjekorras teha ning mind valdas segadus. Mentorina loon sulle selgust ja annan samm-sammulise raamistiku raamatu avaldamiseks. Võtan arvesse kõike seda mida algajal autoril on vaja teada ja teha. Kasutan enda ja oma klientide kogemusi enam kui 10-e avaldatud raamatu kohta.

Aitan Sul fokuseerida

Algajale autorile on kõige ohtlikum hüpata erinevate sammude vahel, sest nii kaotad fookuse. See tähendab, et kui sa oled näiteks kirjutamise sammus, siis ei tohi (EI TOHI, sest see on tõesti nii oluline) minna järgmiste sammude juurde. Minu esimese raamatu kirjutamine võttis 4 aastat aega ainuüksi sellel põhjusel, et mu fookus ei olnud paigas ja hüppasin ühest sammust teise ja siis jälle tagasi. Kõik viis selleni välja, et 6 kuud seisis käsikiri sahtlis (arvuti ühes kaustas) ja ma ei tahtnudki raamatut edasi kirjutada, sest ma arvasin, et ma ei saa seda kunagi valmis.

Mentorlus muudab mängu

Mentordamine on see, mis muutis kogu mängu minu jaoks. Olin valmis pusinud esialgse versiooni käsikirjast, aitas mentor mind läbi kogu kirjastamise rägastikust. Sellest tulenevalt mõistan seda, et algajale autorile on kogu raamatu kirjutamise, kirjastamise, müümise ja turustamise teemad on üle jõu käivad.

Kirjastused varjavad infot

Algajale autorile kirjastused ei vasta ega anna vajaliku infot isekirjastamise kohta. See on täiesti loogiline, sest Sa tungid nende leiva kallale. Mentordamise puhul seda ei juhtu, ma annan Sulle samm-sammulise raamistiku ning julgustan kirjutatud ka avaldama ja levitama.

Tarvo mentordamine eemaldas, puhastas ja lahustas kõik raamatu kirjutamisega seotud kõhklused, kahtlused, teadmatused, segadused ja hirmud. Kõndisime läbi kõik etapid ideest raamatu valmimise ja müümiseni. Tema mentordamine on kingitus igaühele, kes kunagi raamatut kirjutada soovivad või on kirjutanud ja uut hingamist või inspiratsiooni vajavad.

Tarvo loob lihtsa süsteemi, millele keskendudes raamatu avaldamine läheb ladusalt! Soovitan tema mentordamist igaühele, kes kunagi on unistanud raamatu kirjutamisest ja asjalikku teadmist protsessist, sisuloomest ning eesootavast vajavad. Mentordamine on kompaktne ja sisukalt väärtuslik. Kui see oleks sinu ainuke mentorlus, mis sa kunagi raamatu kirjutamisest saaksid võtta siis on sul vedanud! Soovitan soojalt tulemuslikuks tegutsemiseks!

Terje Mander

Ettevõtja, nõustaja, koolitaja, www.terjemander.com

Käisin Tarvo koolitusel „Kuidas kirjutada, kirjastada ja saada oma esimene raamat müüma?“ ja sain ka paar mentorluse tundi, et mõista raamatu väljaandmise telgitaguseid. Olin selleks ajaks digitaalselt valmis saanud oma esimese märkmiku ‘Creativist – Loovinimese Märkmik‘, mis aitab ettevõtlikel ja loovatel inimestel ideid genereerida, planeerida ja ellu viia. Kõige rohkem paelusid mind kirjastamine ja raamatu müük, mille Tarvo suutis koolituse, aga ka mentorluse käigus, selgeks teha. Kogemust tal jagub nii paber- kui ka e-raamatu väljaandmise kujul, nii Eestis kui välismaal. Ta aitas paika seada strateegilised sammud, hinnastada märkmikku ning andis nõu turunduse osas. Olen äärmiselt tänulik nende teadmiste eest, sest need on märkmiku edule kaasa aidanud!

Merily Lillevälja

Ettevõtja & graafiline disainer, maffiti.net

Mentorluse sisu

Mentorlusest saad

 1. Autori ärimudeli, nägemaks, et kuidas raamat aitab kaasa sinu brändi arengule;
 2. Kindla arusaama oma raamatust, mis aitab mõista, et milline see on, kellele see on mõeldud ja kui atraktiivne on Sinu idee;
 3. Oma raamatu sisu ülesehituse, mis aitab sul oma idee organiseerida endale ja lugejale arusaadavalt;
 4. Oma raamatu esmase ülevaate ’outline’, mis aitab Sul orienteeruda sisu kirjutamisel;
 5. Oma raamatu kontrollnimekirja ’checklisti’ käsikirja toimetamiseks, küljendamiseks, kujundamiseks ja trükkimiseks;
 6. Oma raamatu eelarvestamise ja hinnastamise jaoks summad Eesti turu näidetel;
 7. Ülevaate oma raamatu müügi- ja turustamise võimalustest Eestis ja ka mujal;
 8. Ülevaatliku projektijuhtimise faili, mis aitab Sul hoida fookust suurel pildil;
 9. Ligipääsu minu koostööpartneritele, keda olen kasutanud oma raamatute avaldamiseks.

Mentorluse kasud

 • Soovid avaldada oma raamatu? Mentordamiselt leiad selleks kogu vajaliku info.
 • Personaalne lähenemine, võttes arvesse Sinu nägemust ja vajadusi.
 • Fokuseeritud ja teadlik tegutsemine raamatu avaldamise suunas.
 • Leiad, et raamatu kirjutamine ei käi üle jõu.
 • Taastub motivatsioon raamatut kirjutada ja avaldada.
 • Ma ei julgusta ja õpeta ainult raamatut kirjutama vaid kirjutatut ka avaldama ning levitama.
 • Kirjuta raamat oma sihtrühmale ja haara suurim turuosa oma valdkonnas. Igal tõsiselt võetaval professionaalil on oma raamat! Kas ka Sul?

Mentor: Tarvo Tobbi

  Mentorluse maksumus

  Mentordamise maksumus on 50 eurot tund. Ostmiseks täida all olev vorm. Peale vormi täitmist saadetakse sulle vajalik info 24 tunni jooksul.

  NB: Võimalik on soetada ka ühe kuu mentordamise pakett hinnaga 150 eurot. See sisaldab 4 korda 1 tunnist nõustamist.

  Soovid mentorlust?

  Ostmiseks täida vorm. Saadame Sulle vajaliku info 24 tunni jooksul.

  Vali koolitus

  Autor, koolitaja ja mentor Tarvo Tobbi

  Tarvo Tobbi on raamatute “Confront Your Fears, “Terviklik Taipamiste Raamat, “Teekond” autor ning raamatute “15 Life-Changing Decisions ja “The Better Business Book kaasautor, millest viimane saavutas Amazonis TOP1 koha, maksvate e-raamatute kategoorias. 2021 ilmub tema kuues raamat “Minu Ärkamise Lugu”.

  © Minu Raamat 2021 | Privaatsuspoliitika | Müügitingimused

  Minu Raamat OÜ | Pöörise 20-55, 12618, Tallinn | tarvo@minuraamat.ee | +372 5346 0501