fbpx

Kirjanduslik toimetamine

Tõstame Sinu käsikirja potentsiaali!

Professionaalne ja objektiivne tagasiside

Kirjanduslik toimetamine – käsikirja ülesehituslike, stiililiste ja keeleliste täienduste tegemine.

Autoritena oleme kõik jõudnud kohta, kus hoiame käes oma raamatu valmis käsikirja. Kuid tihtipeale ei ole me päris kindlad oma raamatu sisus. Vahepeal on koguni hirm raamatut kellelegi lugeda anda, sest kardame saada kriitikat.

 • Kas kõik on ikka loogiliselt ja arusaadavalt üles ehitatud? 
 • Kas ka teised saavad raamatust nii aru, nagu ma tahan, et nad saaksid? 
 • Kas minu raamat on üldse konkurentsivõimeline teiste omasuguste seas?

Üks suurim viga, mida sellises olukorras tehakse on käsikirja saatmine otse toimetajale. Selles faasis on asjakohase tagasiside saamine sisu kohta ülimalt oluline, sest veel on võimalik kõike parandada, kui selleks on vajadus. 

Edasi minek ilma tagasisideta võib tähendada tohutus koguses mahavisatud aega ja raha, sest kui hiljem hakata parandusi sisse viima, siis tuleb kogu toimetamise ja kujundamise protsess uuesti teha – ja see pole odav.

Kõige lihtsam viis on lasta oma sõpradel ja tuttavatel oma käsikiri läbi lugeda, kuid ka siis võib jääda kahtlus, sest tavaliselt ei ole nad teadlikud, milliseid detaile tähele panna ja kuidas saaks paremini – eriti kui nad ei ole Sinu raamatu sihtgrupis. Vahepeal on saadud nõuanded isegi pigem karuteene endale.

Meie kirjandusliku toimetamise teenus on loodud just selleks, et aidata autoritel saada professionaalset ja objektiivset tagasisidet oma teose kohta enne toimetamise faasi. Liiga palju on kirjutatud raamatuid, mis pole ära kasutanud oma tõelist potentsiaali.

Kellelt tagasiside tuleb?

Sigrit Säga on raamatute kirjutamise ja ise kirjastamisega tegelenud 5 aastat. Tema romantilise triloogia esimene raamat “Scarlet Dreams” on läbi Amazoni ja teiste veebiplatvormide jõudnud rohkem kui 10 000 lugejani üle maailma. Kuigi kirjanikuna eelistab ta kirjutada romantika žanris, siis lugejana armastab Sigrit paljusid erinevaid žanre.

Sigrit Säga

Tarvo Tobbi on raamatute “Confront Your Fears”, “Terviklik Taipamiste Raamat”, “Teekond” autor ning raamatute “15 Life-Changing Decisions” ja “The Better Business Book” kaasautor, millest viimane saavutas Amazonis TOP1 koha, maksvate e-raamatute kategoorias. 2021 ilmub tema kuues raamat “Minu Ärkamise Lugu”.

Tarvo Tobbi

Kliendid räägivad

Mu raamatu käsikirja olid selle valmimise käigus lugenud juba mitmed sõbrad ja neile oli see väga meeldinud, aga mulle tundus, et sõbrad ei suuda näha minu teksti sellise objektiivsusega, nagu seda parajasti vaja näha oleks. Ma ei suutnud ka ise õieti uskuda, et kas ma nüüd tõesti kirjutan ja avaldan raamatu, päriselt ka? Minuraamat.ee lehele sattumine andis mulle juurde palju julgust ja selgust. Lugesin paari postitust ja siis saatsin oma käsikirja lugemiseks. Tarvo ja Sigrit olid mõlemad suheldes väga sõbralikud ja abivalmid. Sigrit luges mu käsikirja läbi ja andis sellele palju väärtuslikku tagasisidet, alustades sõnastusettepanekutega ja lõpetades turundusideedega. See kõik andis mulle hea kindluse ja suuna, et minna edasi.
Katrin Read

https://minuraamat.ee/katrin-read/

Kirjanduslik toimetamine sisaldab

 • konkreetseid teksti ladusamaks ja arusaadavamaks muutmise ettepanekuid;
 • ettepanekuid, sõnade järjekorra ja sõnavaliku kasutamiseks (näiteks, kui on eksitud sõna tähendusega);
 • tagasiside loogikavigade, õigete terminite ja oskussõnavara kasutamise kohta;
 • ettepanekuid tekstide lühendamiseks või tekstide lisamiseks;
 • käsikirja ülesehituse tagasisidet ja soovitusi jooksvate kommentaaridega;
 • eraldi vähemalt kahe A4 pikkust üldist tagasisidet sisu, ülesehituse ja lugemise muljete kohta;
 • soovitusi, kuidas läheneda kirjastamise protsessile Sinu situatsioonist lähtuvalt;
 • 30 minutit mentorlust sisutoimetajaga Zoomi vahendusel, kui soovid küsida küsimusi ja saada täiendavat tagasisidet meie soovitustele.

Käsikirja toimetamine läheb tavaliselt autorile maksma 4-6€ lehekülg, millele lisandub raamatu kujundus ja vormistus 250-1000€ (vahel enamgi) – see pole päris taskuraha. Õigeaegne ja asjakohane tagasiside aitab vältida selle summa mitmekordset tasumist.

Rahulolu garantii

Minu Raamatus soovime, et saaksid meie koostööst võimalikult palju kasu. Jah, meie kirjanduslikule toimetamisele kehtib 100% raha tagasi garantii. Kui Sa tunned, et saadud tagasiside ei pakkunud Sulle mingit väärtust, siis anna meile teada ja me maksame sulle kogu raha tagasi 5 tööpäeva jooksul, küsimusi küsimata.

Teenuse maksumus, tähtaeg ja päring

Kirjandusliku toimetamise maksumus on 2€/1800 tähemärgi kohta (koos tühikutega), kuid iga raamat on erinev. Näiteks tekstiga piltide puhul on väike lisatasu vastavalt teksti kogusele piltidel ning ka tähtaeg avaldab mõju kogumaksumusele.

Esita täpsem päring oma käsikirjale, kirjutades meile oma raamatust ja ideest allolevas vormis. Vastame Sulle 24 tunni jooksul.

© Minu Raamat 2021 | Privaatsuspoliitika | Müügitingimused

Minu Raamat OÜ | Pöörise 20-55, 12618, Tallinn | tarvo@minuraamat.ee | +372 5346 0501